Friday, December 26, 2014

JibJab 2014 Year in Review: "2014, You Are History!"

Did data breaches, ice bucket challenges, and the wild events of 2014 really #BreakTheInternet?
Find out in JibJab's 2014 Year in Review -- it's one for the history books!


Monday, December 22, 2014

Animating a Jump Tutorial Part #269

Animatoriaus pamoka! :) Žiūrėti iki galo!

Samsung: Holiday Dreams

This year, Samsung Mobile built a synchronized dreamscape out of 74 different devices to tell the story of a young girl's holiday dream. Watch as the Galaxy Tab S, Galaxy Note 4, Gear S, and Curved UHD TV come together in a whole new way. Bring your holiday dreams to life at: http://smgmb.us/7u2



Behind the scenes:

Friday, December 19, 2014

Aukso žirgas recenzija

6/10


Šie metai mūsų tautinei animacijai tapo atgimimu. Net du pilno metro animaciniai filmai papuošė kino teatrų ekranus – kiek anksčiau modernumu spindinti „Gustavo enciklopedija“, o štai per šias Kalėdas – klasikinės animacijos pavyzdys „Aukso žirgas“. Už pastarojo animacinio filmo vairo stojo didelę patirtį animacijoje turintis ir pirmojo pilno metro filmo „Odisėja“ (1998m.) režisierius Valentas Aškinis ir jo kolega iš Latvijos Reinis Kalnaellis.


Kaip visose klasikinėse pasakose, taip ir šioje egzistuoja nepaprasto grožio ir tyrumo princesė, tik ši – lietuvišku vardu Saulė. Kad princesei nebūtų taip gera gyventi, piktoji Juodoji Motina pasirūpina, jog ši atsidurtų ant didelio didelio kalno ir dar įkalinta lediniame karste. Tuomet visą karalystę užvaldo tamsa ir blogis. Karalius (princesės tėvas), nebežinodamas ko griebtis, paskelbia, jog ją išgelbėjęs drąsuolis laimės gražiosios princesės ranką ir širdį. Daugybė narsuolių ima mėginti vaduoti princesę, bet, kad ir kaip būtų keista (arba ne), niekam nepavyksta jos išgelbėti. Ir vieną gražią dieną atsiranda jaunas ir tyras gražuolis, kuriam lemta išlaisvinti šią miegančią princesę ir tuo pačiu išgelbėti visą karalyste nuo blogio. Aišku, prieš tai jam dar teks susikauti ne tik su blogiu, bet ir su savo šeima ir net pačiu savimi. Prasideda nuotykiai.


Du režisieriai ir net 300 animatorių iš įvairių Europos ir pasaulio šalių piešė šį pusantros valandos nuotykį. Verta paminėti, kad tai yra pirmasis keturių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Liuksemburgo ir Danijos – bendros gamybos pilnametražis animacinis filmas. Kadangi animacija yra labai brangus malonumas, tai, sakyčiau, pasirinktas labai logiškas žingsnis kooperuojantis su keliomis šalimis.


Galbūt daug kam „Aukso žirgo“ režisieriaus Valento Aškinio pavardė nebus žinoma, bet kas yra bent kartą apsilankęs vieninteliame Lietuvoje vykstančiame animacinių filmų festivalyje „Tindirindis“, tuomet turėtų žinoti, jog tai šio žmogaus nuopelnas. V. Aškinis mūsų krašte kaip išmanydamas bando skleisti animacijos dvasią ne tik ją rodydamas, bet ir ją kurdamas.


Vertinat „Aukso žirgą“ bendrame šių dienų animacijos kontekste, tai kad ir kaip būtų gaila, bet jis niekuo neišsiskiria iš to, ką jau šimtus kartų esame matę. Dažnas žiūrovas net suabejotų, ar tai ne „Disney“ studijos filmų kopija, nes dauguma filme panaudotų scenų jau yra kažkur matytos. Ypač paminėčiau epizodus, kur pagrindiniai veikėjai ima dainuoti ar šnekėtis su paukščiukais, kad atskleistų savo vidines emocijas. Juk tai „Disney“!


Kalbant apie techninę filmo pusę, negalėčiau pagirti nei animacijos, nei iliustracijų, nei scenarijaus, nei garso ar montažo. Trumpai tariant – eilinis filmas, kurio labai ištęstas ir nuspėjamas scenarijus verčia kažkiek pasikankinti laukiant pabaigos. Mėginta daryti tautišką filmą su mums artima atmosfera, bet, manyčiau, ta atmosfera pasenusi jau kokiu dešimtmečiu ar dviem.. Tokio tipo animacijos turėtų keliauti tiesiai į DVD arba į TV kanalus. Galbūt šio filmo nepriekaištingam vizualiniam išpildymui koją pakišo biudžetas ar ilgo metro filmų kūrimo patirties stoka, bet dėl scenarijaus jau reiktų kaltinti tą, kuris jį ir rašė, o tai būtų „Cecile Somers“, apie kurią jokių žinių neradau. Kaip pasakojo režisierius ir skelbia spauda, istorija yra pasiskolinta iš latvių literatūros klasiko Janio Rainio pjesės „Aukso žirgas“, kuri parašyta dar 1911 metais.


Apibendrindamas pasakysiu, kad jei tai jūsų pirmasis matytas animacinis filmas, tuomet rekomenduoju! Bet jei esat matęs daug animacinių filmų, ar bent dvidešimt, tuomet šis nepadarys jums jokio įspūdžio. Džiugu, kad mūsų krašte animacija po truputį iškyla į dienos šviesą, bet to tikro šedevro dar teks palaukti.

Anonsas:


Tuesday, December 16, 2014

Eviivo 'My Way'

Mill+ was tasked with creating a fully animated film to promote Eviivo, the highly regarded online booking authority for the bed and breakfast industry. The Mill+ team was involved at every stage of this project, delivering a charming and wonderfully humorous piece of design, animation and music writing.

Animacija verta išskirtinio dėmesio!

Eviivo 'My Way' from The Mill on Vimeo.

Rabbit and Deer (Nyuszi és Őz)

After being screened in 63 countries at more than 300 festivals and winning over 120 awards I'm proud and happy to share my graduation film from MOME Anim.

Rabbit and Deer (Nyuszi és Őz) from Péter Vácz on Vimeo.

Monday, December 8, 2014

Home Sweet Home

A short movie by Pierre Clenet, Alejandro Diaz, Romain Mazevet and Stéphane Paccolat, made in Supinfocom Arles during our last year in 2013. Original music by Valentin Lafort.

Home Sweet Home from Home sweet home the film on Vimeo.

Le Petit Prince - La Bande annonce officielle

Wednesday, December 3, 2014

Tame Impala - Feels Like We Only Go Backwards

Track taken from Tame Impala's New Album 'Lonerism', out now, everywhere and on Modular.

THE AMAZING DEADPOOL

Šmaikštus ir labai kitoks!

The Power to Change the Future

Child of the New Century is an important study following 19,000 young people born across the UK at the beginning of the new millennium. By taking part, they're helping researchers and government find ways to make life better for their generations and younger ones too. This short animated video tells us a bit about why these young people are so special. For more information, visit the study website at childnc.net.

The Power to Change the Future from Child of the New Century on Vimeo.

Flight of the Stories - Our New First World War Galleries

Created by Aardman, this film commemorates the First World War Centenary and the opening of our new galleries at IWM London.

Friday, November 28, 2014

Wednesday, November 26, 2014

Vandroid - Graphic novel trailer

Būna animacijų ir būna ANIMACIJŲ! Čia labiau turiu galvoje animaciją kaip formą, ne kaip animacinis filmas su istorija. Techniškai puikiai įgyvendintas reikalas!

Vandroid - Graphic novel trailer from Golden Wolf on Vimeo.

Tuesday, November 25, 2014

Madagaskaro pingvinai recenzija

6/10


Niekas net neabejoja, jog pasaulines animacijos aktualijas demonstruoja tik kelios didžiausios studijos pasaulyje. Viena iš jų – „Dreamwoks animation“, kuri kiekvienais metais pristato po 2-3 animacinius filmus. Šių metų pradžioje sulaukėme „Ponas Žirnis ir Šermanas“ (“Mr. Peabody & Sherman”), metams įpusėjus – nuostabaus ir vieno geriausių šių metų animacinių filmų – „Kaip prisijaukinti slibiną 2“ (“How to Train Your Dragon 2″), kuris yra labai realus pretendentas gauti „Oskaro“ statulėlę. Bet štai metams besibaigiant mūsų dėmesiui – linksmieji pingvinai filme „Madagaskaro pingvinai“ („Penguins of Madagascar“). Tai džiaugsmas vaikams, tėveliams, močiutėms ir diedukams bei tikrai yra geros nuotaikos užtaisas visai dienai.


Pingvinai Kovalskis, Škiperis, Riko ir Eilinis yra keturi ypač slapti šnipai vykdantys visokio plauko užduotis. Aišku kaip ir visuose filmuose, gerieji negali egzistuoti be blogio, tad šauniųjų pingvinų kelyje pasitaiko toks piktas bordinis aštuonkojis bandantis pagrobti ir sunaikinti visus viso pasaulio zoologijų sodo pingvinus. Taip jis elgiasi ne be reikalo, o tik tam, kad susigrąžintų savo didžią ir išgaravusią šlovę, kurią patyrė dar tada kai nebuvo į zoologijos sodą atgabenti nuostabieji ir visų mylimi pingvinai. Kad ir kaip gerai sektųsi pingvinams kovoti su nenaudėliu aštuonkoju, prie jų prisijungia ir viso pasaulio gyvūnų gelbėjimo komanda – „Šiaurės vėjas“. Jų misija – padėti gyvūnams, kurie negali apsiginti patys. Tik bėda ta, kad pingvinai tikrai gali apsiginti, todėl pingvinams tenka gelbėti ne tik pasaulį, bet ir komandą „Šiaurės vėjas“.

  

Pats pingvinų filmas išsiskiria iš kitų animacinių filmu tuo, kad šaunioji ketveriukė su visomis užduotimis susidoroja ypač paprastai ir labai netikėtai. Net nesvarbu kokia sudėtinga būtų ta jų užduotis. Kaip pavyzdį galima būtų paminėti, jog jie neima į galvą net tada kai reikia iššokti iš aukštai skrendančio lėktuvo ar pabėgti nuo įsiutusių jūros ruonių, ar net įsilaužti į Amerikos aukso saugyklą – Fort Noksą. Jie tiesiog linksminasi ir linksmina mus – žiūrovus! Tai yra animacinė komedija, kuri visomis išgalėmis stengiasi mus juokinti.


Nors „Pingvinai“ ir yra atskiras filmas, bet iš esmės tai yra „Madagaskaro“ trilogijos tęsinys, kuri
„Dreamworks“ studijai atnešė šlovę ir juos iškėlė į animacijos Olimpą, kuriame ji taip ir sėdi iki šiol. Nenorėdama prarasti gerai sukurtos investicijos, studija laiku ir vietoje ir net puse metų anksčiau pristato pilno metražo pingvinų filmą. Bėda tik ta, kad filmas nėra kažkuo išskirtinis, istorija tikrai nėra originali, todėl pats filmas neturi jokios išliekamosios vertės ir po kelių metų niekas net neprisimins, jog toks buvo. Tai akimirkos filmas užsimiršti dienos problemoms. Verta paminėti, jog ši studija ir taip yra pagaminusi pingvinų TV serialą, kuris yra rodomas ir pas mus. Objektyviai žiūrint tai šis filmas nei kuo nėra pranašesnis už tai, ką jau matėme šimtus kartų.

  

Filmo režisieriai Eric Darnell ir Simon J. Smith tikrai nėra naujokai animacijos pasaulyje. Vien E. Darnell’as yra kūręs garsųjį „Skruzdėliuką Z“ („Antz“) bei visas „Madagaskaro“ dalis, o S.J.Smith’as prikišęs savo nagus prie garsiausio „Dremworks“ animacinio personažo – Šreko! Komanda tikrai patyrusi ir savo darbą išmano, gaila tik tai, jog net penki filmo scenaristai nesugebėjo pateikti kiek protingesnio filmo scenarijaus. Istorija šimtą kartų girdėta, moralas irgi nėra originalus. Tiesiog studija užsidėjo dar vieną varnelę prie atliktų darbų. Žmonės mėgsta animaciją ir ypač „Madagaskaro“ veikėjus, todėl net nekyla abejonės, jog šis filmas turėtų atnešti nemažą pelną studijai. „Dreamworks“, kuris jai labai reikalingas, nes pastaruoju metu filmai surenka labai mažas pajamas ir dažniausiai blogus kritikų atsiliepimus.. 

  

Nežinau kodėl, bet pastaruoju metu lietuviškas vertimas niekuo neišsiskiria ir nėra toks ypatingai geras, koks buvo ankstesniuose filmuose. Galbūt tai, jog šiuo metu verčiami visi animaciniai filmai ir tai nebėra kažkas naujo. Gal tiesiog pripratino mūsų ausis, o gal tiems patiems aktoriams jau pabodo garsinti filmus. Kadangi nei vienas aktorius nei kiek neišsiskyrė, tai ir neaušinsiu burnos apie įgarsinimo ypatumus.

 

Visai kita kalba eina kai pradedam analizuoti techninę filmo pusę. O ji tikrai aukštos kokybės kaip ir priklauso brangiems filmams iš A lygio studijos. Animacija plastiška, scenos atidirbtos iki mažiausių smulkmenų. Charakterių vaidyba – nepriekaištinga! Garso efektai tikrai geri, tikrai pasijus sėdint kino salėje. Muzikos takelis nėra blogas, bet kad labai įsimintų kokia daina ar muzika, negalėčiau prisiminti.
 

Viską apibendrinus galima teigti, jog tai filmas su daug sprogimų, nepriekaištingai atidirbta animacija ir turintis keletą tikrai nuostabių juokelių, bet su ne ypatingai gerai atidirbta istorija, kuri kiša pagalius į ratus. Bet jei tikitės neįpareigojančio filmo, tuomet jis tikrai atitiks jūsų lūkesčius ir pakels nuotaiką. Iš tų filmų, kurie dabar rodoma kine, net nėra abejonės, jog tai šeimos animacija numeris 1!

Džesis ir Petas recenzija

5/10


Animacinis filmas „Džesis ir Petas“ („Postman Pat: The Movie“) yra labai populiaraus serialo adaptacija didiesiems ekranams kurią beveik tris dešimtmečius rodė BBC kanalas. Filmo istorija sukasi apie paštininką Petą ir jo katiną Džesį, kuriuos visas miestas myli ir gerbia už jų svarbų darbą bei geranorišką pagalbą miestelėnams dirbant kasdienius darbus. Kadangi šiais laikais jau tapo įprasta atgaivinti tai kas buvo kažkada populiaru, ne išimtis ir šis filmas. Kūrėjų noras atgaivinti senus veikėjus atvedė juos net iki kino teatrų ekranų, nors pats filmas skirtas geriausiu atveju būti tik DVD lentynose ir jokiu būdu ne kino teatruose, nes kino filmas ir TV filmas yra du skirtingi dalykai. 
 
 
Didžiosios Britanijos mieste gyvena visų mylimas ir gerbiamas paštininkas Petas bei jo ištikimas draugas katinas Džesis. Gyvena jie ramiai, įprastai ir dirba mėgstamą darbą, bet geri laikai ilgai tęstis negali, tad netikėtai susiklosčius aplinkybėms geraširdis Petas patenka į nacionalinį TV talentų šou. Jame jis atsiskleidžia ne tik kaip paštininkas ar tiesiog geras žmogus, bet ir kaip talentingas dainininkas su išskirtinai geru balsu. Ir ne tik, kad atsiskleidžia, bet ir prasibrauna iki pat finalo!


Pasaulyje yra labai daug B klasės animacijos studijų ir labai nedaug A klasės. Bet A klasės studijos uždirba kokius 95% visų animacijos pajamų. B klasės studijos skiria savo filmo gamybai apie 1-15 milijonų dolerių, kai tuo tarpu A klasės studijos kaip „Pixar“, „Disney“ ar „Dreamworks“ sugeba animacinio filmo gamybai skirti po 150 ar 250 milijonų dolerių. Priežastis kodėl A klasės studijos daro kokybiškus ne tik filmus, bet ir scenarijus, nes tik A klasė gali scenarijų kurti ir tvarkyti jį kada tik panorėjus, kai tuo tarpu B klasės studija, su ribotu biudžetu, tegali kartą parašyti scenarijų ir pradėję kūrybos darbus jo nebekeisti, nes kiekviena pradelsta papildomai diena atneša papildomas ir išlaidas. Todėl B klasės filmų vieta – TV ekranai arba DVD lentynos, bet tikrai ne kino teatrai, nes tai ne tik kad vargina nelabai išprususį žiūrovą, kuris tikisi iš animacijos nuostabaus filmo šeimai, bet ir gadina animacijos vardą.


Techninė ir vizualioji juostos pusė yra blogiausia ką teko matyti šiais metais kine. Šnekant apie animaciją tai ji yra visiškai mėgėjiško lygio. Net ir neprofesionalas pastebės, kad animacija turi labai daug broko. Operatorius dar pradžioje bandė įrodinėti, kad mūsų laukia kažkas išskirtinio, bet po pirmos (labai ilgos ir gražios scenos) viskas pakrypsta į eilinę ir niekuo neišsiskiriančią pusę. Apšvietimas ir aplinka vėlgi studentiško lygio. Yra tik tai kas turi būti, nesistengiama investuoti laiko, kad tai atrodytu ne taip nuobodžiai. Taip dažniausiai nutinka kai filmo prodiuseriai turėdami mažą biudžetą, bet didelį norą, skubina filmo kūrimo procesą ir bando tiesiog pagaminti filmą, kuris pasakotų istoriją. Vėliau jie jau pasirūpina, kad jis atsidurtų TV ar kino teatrų ekranuose. 


Lietuviškas filmo vertimas irgi niekuo neišsiskiria. Vienintelis filmo pliusas – kelios dainos, kurios skamba originalia kalba su lietuviškais subtitrais, todėl atliktos kokybiškai. Bet vėl gi, jų pateikimas tai… nevertas aptarimo.


Jei turite mažus vaikus ir geležinę kantrybe, tada veskite juos pažiūrėti. Jie maži ir tai, kas ten parodyta, galbūt patiks. Nors man iš kairės sėdėjęs vaikas visą laiką klausinėjo mamos kiek laiko jau rodo filmą, o kitas vaikas, sėdėjęs eilėje priešais mane, visą laiką muistėsi ir po 20 minučių išvis nebesėdėjo savo kėdėje, kairėje sėdėjus mergaitė atsilaikė ilgiausiai – vieną valandą. Paskui jau daugiau laiko šnekėjo su mama. Palinkėsiu tėveliams apsišarvuoti geležine kantrybe ir pamėginti neišeiti iš salės.

Gustavo nuotykiai recenzija

6/10


Lietuviškas ANIMACINIS filmas kine! To dažnai neišgirsite. Tą buvote išgirdę (jei girdėjote) tik vieną vienintelį kartą kai prieš kelioliką metų kine pasirodė pirmasis Lietuviškas pilno metražo animacinis filmas „Odisėja“ (rež. Valentas Aškinis). Nuo to laiko kine mes galėjome pasimėgauti tik užsienio šalių atkeliavusiomis animacijomis, ypač Holivude kurtomis, kurios pas mus nepaprastai populiarios ir pelningos. Žinant kad animacijos kūrimas yra nepaprastai brangus ir sudėtingas dalykas, tai puikiai suprantu kodėl taip retai pasirodo Lietuviškas kinas. Todėl siūlau nieko nelaukus griebti savo vaikus ir keliaukit su visa šeima patirti Lietuvišką nuotykį, kuris aprėps visą pasaulį. Man tai neeilinis įvykis, tikiuosi tokiu jis taps ir Jums!
 

Animaciniame filme specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Kalėdauskas leidžiasi į didingus nuotykius per žemynus, vandenynus ir net kosmosą, jog surastų ir pargabentų istorinę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės relikviją. Tokia kelionė tikrai neapsieina be kuriozinių nutikimų, keistų vietų ir spalvingų charakterių kaip susitikimai su Baronu Miunhauzenu, Robinzonu Kruzu ar net kapitonu Nemo. 

 
 
Tikriausiai šis filmas nebūtų toks ir vargu ar tokiu taptų, be nuostabiosios vizualios juostos pusės. Turiu galvoje techninė dalį, kuri yra tikrai kerinti ir panaši į tokią, kurią mums siūlo Holivudas. 3D animacija aukščiausio lygio, tikras malonumas akims ir pasididžiavimas, jog tai Lietuvoje sukurta animacija. Už tai atsakinga yra 3D animacijos ir specialiųjų efektų studija OKTA, kuri praėjusiais metais mus taip pat džiugino kokybiškais efektais ir animacija filme „Aurora“. Po tokio filmo sunku net prognozuoti ko iš jų sulauksime ateityje!


Filmas turi pliusų, bet ir nemažai minusų. Kas labiausiai užkliuvo šiame filme, tai operatoriaus darbas, kuris yra visiškai paprastas, jokio kameros darbo, tiesiog pastatė kamerą ir nufilmavo. Tai tikrai liūdina, nes taip kine neturėtų būti, čia gi ne teatras. Žiūrint giliau galima truputi papeikti ir filmo režisierius Vaidą Lekavičių bei Augustiną Gricių, kurie tiesiog pateikė gražų filmą, be kažkokių išradingesnių režisūrinių pamąstymų ar gilesnių prasmių. Jos būtų išgelbėjusios tėvelius nuo nuobodžiavimo atsivedusiems savo vaikus į kiną. Vaikas gi vienas neis žiūrėti, nebent DVD versiją jam nupirkus. 


Montažas taip pat nepateikia nieko naujo – televizinis lygis. Pats filmas grynai orientuotas į vaikus, o trunka net 1h ir 40min trukmės. Turi būti šedevras, kad vaikai ramiai iki pat galo išsėdėtų. Nes po valandos jau prasideda vaikų vaikščiojimai po salę, šnekėjimai ir pan. Todėl nelabai suprantu kodėl buvo pasirinktas toks lėtas montažas.
 

Koks filmas be muzikos ar dainų? Joks. Šiame filme skamba mums gerai pažįstamų atlikėjų dainos. Viena akimi teko pamatyti ir Marijoną Mikutavičių, kuris atliko kokių 10s muzikinį vaidmenį. Kiek ilgiau ekrane užsilaikė 69 danguje narė Karina Krysko-Skambinė sudainavusi smagią dainą vaikams. Jei vertinsim šį filmą kaip pramogą, tai muzika ir dainos tinkamos, ko daugiau ir norėti. Valgai popkorną, užgeri kolos ir linguoji į taktą. Bet čia atsiranda problema, jog tokie muzikiniai intarpai be gilesnių prasmių groja patys sau, o filmas eina pats sau. 


Atskiri aplodismentai keliauja Žilvinui Naujokui, kuris kasmet pristato net ne po vieną filmą, ir kas svarbiausia, jog sugeba padaryti taip, jog lietuviškas kinas nenueitų į minusą! Bravo! Čia jau reikia būti geru prodiuseriu ir nesvarbu kokio blogumo ar gerumo tas filmas būtų. Lietuvoje animaciją gaminančių žmonių ir įmonių tikrai nėra daug, o suburti chebrą tokio filmo gamybai – iššūkis!


Filme yra porą vietų, kurios skirtos ir tėveliams – žalgirio šokėjų dailus epizodas ir kapitono Nemo padėjėjos pasirodymas! Padėjėja nebloga, bet tas jos angliškas akcentas labai jau nenatūralus.
Šnekant apie pagrindinių aktorių vaidinimo sugebėjimus – visiškai teatrinis lygis. Nemanau, jog verta detaliai aprašyti kaip atrodo perspausta vaidyba, kuri nei iš tolo neprimena kino filmo. Aišku tai yra vaidybinis-animacinis filmas, tad tokio tipo filme ir nereikalinga kinui būdinga natūrali vaidyba, bet kai norisi pažiūrėti teatro vaidybos einame į teatrą. Pačiam filme pasirodo nemažai aktorių, bet dauguma jų yra vienas ir tas pats asmuo – Audrius Rakauskas – Gustas. Tikiu, kad aktoriui tai buvo nemažas iššūkis vaidinti save, kuris šnekasi su savimi. Todėl nenuostabu, kad visi jo įkūnyti vaidmenys vienodi, skiriasi tik apranga, grimas ar paplonintas balsas. Labiausiai į savo vaidmenį įsijautė ir manau tikrai labai gerai suvaidino Andrius Žebrauskas. Žiūrint jautėsi, kad Barono Miunhauzeno vaidmuo kaip tik jam, net netrukdė tas teatrinis vaidinimas.


Bendrai paėmus daugumą filmo aspektų išpeikiau, bet pamatyti jį tikrai rekomenduoju. Tai juk lietuviško kino istorijos dalis skirta vaikams ir tik jiems. Tegul vaikai pasidžiaugia mūsų krašto kinu. Tikiu, jog kino teatrų lankomumo rekordus šis filmas tikrai sumuš, tad net neabejoju, kad tikrai sulauksime ir tęsinio, kurio aš tikrai lauksiu ir vilsiuosi didesnio žingsnio į priekį iš kūrėjų pusės.


'Phantom Power' Music Promo

Sore from a recent break up, a man travels to a secluded clearing in the woods and opens portals to his past in order to reflect on his relationship.

'Phantom Power' Music Promo from Persistent Peril on Vimeo.

More: https://www.behance.net/gallery/21257825/Phantom-Power-Diagrams

Aukso žirgas - anonsas/treileris

Pirmasis keturių valstybių - Lietuvos, Latvijos, Liuksemburgo ir Danijos - bendros gamybos ilgametražis animacinis filmas "Aukso žirgas". Kinuose nuo gruodžio 12 dienos.


Tuesday, November 18, 2014

Peanuts | Official Trailer

Peanuts | Official Trailer: Watch the exclusive new trailer for The Peanuts Movie where Snoopy, Charlie Brown and the rest of the gang will make their big-screen debut.

Happy birthday Mickey Mouse!

Šiandien sueina lygiai 87 metai kaip pasaulį išvydo vienas garsiausių animacinių personažų - Pliukas Mikis!

Monday, November 10, 2014

Sunday, November 9, 2014

Overwatch Cinematic Trailer

In a time of global crisis, an international task force of heroes banded together to restore peace to a war-torn world. This organization, known as Overwatch, ended the crisis and helped maintain peace for a generation, inspiring an era of exploration, innovation, and discovery. 


Tuesday, November 4, 2014

Minions - Official Trailer

Meet Stuart, Kevin and Bob as they embark on a journey for their new master in the Official Trailer for Minions. In Theaters July 10, 2015

Thursday, October 16, 2014

DreamWorks' PENGUINS OF MADAGASCAR - "Penguins Antarctic Documentary"

In The Penguins of Madagascar, audiences will discover the secrets of the most entertainingly mysterious birds in the global espionage game. Skipper, Kowalski, Rico and Private now must join forces with the chic spy organization, the North Wind, led by Agent Classified (we could tell you his name, but then ... you know) to stop the cunning villain Dr. Octavius Brine from taking over the world.



Coming to Cinemas in 2014!

Sunday, October 12, 2014

Animator vs. Animation IV

The struggle between a stick figure and its creator, a computer animator. In this fourth installment, the animator is finally shown in real life interacting with his computer monitor. The stick figure, resisting his tormentor, attacks his social life by hacking his Facebook account, traveling onto his iPhone via USB cord, and drawing animations of his own to dismantle the animation interface.





Behind the Scenes




Sunday, October 5, 2014

The Divide

Man and nature try to coexist, but their boundaries are falling apart.

The Divide from Brent Sievers on Vimeo.

Friday, October 3, 2014

Cheetos Book of Life

Inside Out Official Teaser Trailer #1

Growing up can be a bumpy road, and it's no exception for Riley, who is uprooted from her Midwest life when her father starts a new job in San Francisco. Like all of us, Riley is guided by her emotions – Joy (Amy Poehler), Fear (Bill Hader), Anger (Lewis Black), Disgust (Mindy Kaling) and Sadness (Phyllis Smith). The emotions live in Headquarters, the control center inside Riley’s mind, where they help advise her through everyday life. As Riley and her emotions struggle to adjust to a new life in San Francisco, turmoil ensues in Headquarters. Although Joy, Riley's main and most important emotion, tries to keep things positive, the emotions conflict on how best to navigate a new city, house and school.


Tuesday, September 30, 2014

Vanapalooza: An Animated History Of The Van

The van's been America's boxy hero for generations. Building cities, hauling stuff to and fro, and even helping us relax after a hard day of doing those other two things. But, as you can see from this amazing animated history of the van created by Cub Studio and Pluto, if it weren't for two competitive Germans and a lot of beer, the van wouldn't even exist.



Since those inauspicious roots over 100 years ago, the van's taken us a lot of places. Now its successor, the new Sprinter, is ready to take you -- and your business -- wherever you want to go. Horses everywhere will thank you.

Thursday, September 25, 2014

In the Beginning

A short film about a little girl's hand in Earth's creation.

In the Beginning from Arthur Metcalf on Vimeo.

Saturday, September 20, 2014

Dėžinukai (The Boxtrolls) recenzija

7/10
 

Trečiasis animacijos studijos LAIKA filmas „Dėžinukai“ – išradinga pasaka vaikams ir jų tėveliams apie paslaptingus mažus troliukus, gyvenančius giliai po žeme. Ši studija pasižymi tuo, jog nekuria madingų kompiuterinės animacijos filmų, o magišką pasaulį žiūrovui perteikia sustabdyto kadro (Stop-Motion) technika. Tai yra kiek kitokia animacija, nei ta, kurią pastaruoju metu mes įpratę matyti kino teatrų repertuaruose. Didžiosios studijos tokia technika animacijos dažniausiai nekuria, nes toks kūrybinis procesas yra labai brangus ir reikalauja nepaprastai daug jėgų ir laiko. Deja, tokia technika sukurti filmai dažnai neatneša ir komercinės sėkmės.


Kas yra sustabdyto kadro animacija (Stop-Motion)? Tai tokia animacijos rūšis, kur pagrindiniai personažai yra lėlės. O kad jos bent vienai sekundei atgytų, lėlę pajudinti ir nufotografuoti reikia nemažiau 25 kartus. Vienai sekundei! Filmas buvo kurtas daugiau nei tris metus, prie jo dirbo 40 animatorių, kurių kiekvienas privalėjo per savaitę padaryti nuo 3 iki 7 sekundžių animacijos. Aš net nekalbu apie nepaprastai detalių dekoracijų gamintojus, be kurių šis filmas neišvystų kino teatrų ekranų. Skaičiai, manau, kalba patys už save!


Kai Sūrbridžio mieste nusileidžia saulė ir įsigalioja komendanto valanda, į miesto gatves išlenda paslaptingieji Dėžinukai. Šie susirenka viską, kas neprirakinta ir padėta ne savo vietose. Keisti nakties padarėliai Dėžinukais pavadinti ne veltui, mat jie vietoj rūbų dėvi dėžes, o esant reikalui tose dėžėse ir pasislepia. Tarp tokių padarėlių gyvena ir pagrindinis animacinio filmo veikėjas – berniukas Egis. Užaugęs be mamos ir tėčio, nepatyręs tikrų namų šilumos, jis puikiai susigyvena su savo naujaisiais draugais Dėžinukais, kurie jį priima ir užaugina tarsi tikra šeima. Egiui ir paslaptingiems nakties gyventojams gyvenimas būtų geras toks, koks yra, jei ne sena legenda. Ji byloja, kad šie padarai yra baisūs nakties monstrai, gadinantys visus miesto gyventojų daiktus ir vagiantys viską, kas pasimaišo jų kelyje. Miestelėnai nusamdo dezinfekcijos tarnybą, kuriai patikima išnaikinti Dėžinukus visiems laikams. Bet ar tikrai Dėžinukai yra tokie baisūs ir niekingi, kad juos reiktų išnaikinti? Šią tiesą jaunuolis Egis mėgins išaiškinti miesto merui, kuriam, apart sūrio degustacijos, daugiau niekas nerūpi. Tą jis mėgins įrodyti ir savo naujai sutiktai širdies draugei mergaitei Vinei. 

 
 
Tai jau trečiasis animacijos studijos LAIKA filmas. Prieš tai studija buvo sukūrusi „Paranormaną“ (angl. „ParaNorman“) ir „Korolina ir paslaptingas pasaulis“ (angl. „Coraline“). Visuose šiuose filmuose pagrindiniai personažai – vaikai, kurių akimis pasakojamos istorijos. Be abejo, tai istorijos su aiškiu ir teisingu moralu, kuris paprastai skirtas ne vaikams, bet jų tėveliams. Visuose filmuose dominuoja tėvai, kurie neranda laiko savo vaikams, tad šie visaip kaip bando atkreipti savo tėvų dėmesį ir atverti akis, jog yra ne tik darbas ir jų „dideli“ rūpesčiai, bet ir tas džiaugsmingas šeimyninis gyvenimas su savo atžalomis. 


Šiais laikais pamatyti animacinį filmą ne 3D stereoskopiniame vaizde tikriausiai būtų mažų mažiausiai keista. Ne išimtis ir šis. LAIKA jau nuo pirmojo savo filmo „Korolina ir paslaptingas pasaulis“ eksperimentuoja su stereoskopiniu 3D vaizdu ir dar nematyta sustabdyto kadro animacija. Kiekvienas filmas žengia vieną žingsnį į priekį tokios rūšies animacijos vystyme. Negalėčiau teigti, jog jie vieninteliai pasaulyje kuria tokia technika, bet galiu drąsiai sakyti, jog jie yra smarkiai atitrūkę nuo savo konkurentų. Tai lemia gal ir tai, jog pats studijos direktorius yra užkietėjęs animatorius, kuris ne tik vadovauja studijai, bet ir intensyviai dirba ties daugelio scenų animacija.
Filmas sukurtas pagal Alano Snou (Alan Snow) pasakų knygelę vaikams „Čia gyvena monstrai!“ (angl. „Here Be Monsters!“). Filmo režisieriai Graham Annable, Anthony Stacchi nėra naujokai animacijos pasaulyje. Tarp jų sukurtų filmų puikuojasi tokie filmai kaip „Medžioklės sezonas atidarytas“ (angl. „Open Season“) ir legendinis „Skruzdėliukas Z“ (angl. „Antz“). Pasakyti, jog jie sukūrė šedevrą, nedrįsčiau, bet įvardinti jų darbą, kaip vieną iš išskirtiniausių metų projektų, tikrai galima.


Tokiuose filmuose aktoriai nevaidina, bet jie suteikia savo balsus veikėjams. Kaip animatoriai mėgsta sakyti – aktoriai personažams suteikia griaučius, kuriuos animatoriams belieka aprengti ir įpūsti gyvybę. Lietuviškas dubliažas yra tikrai labai padorus, tik įgudusi akis pastebės, jog vietomis personažo žodžiai ir lūpų sinchronizacija neatitinka. Veikėjų balsai parinkti gerai, ypač puikiai savo darbą atliko filmo antagonistas – komendantas. Balso tembras ir aktoriniai sugebėjimai labai gerai įkūnijo šį labai nemielą charakterį. Originalo nemačiau, tad negaliu vertinti, kaip Holivudo garsenybės susidorojo su savo užduotimi. Giliau panagrinėjus filmo garsą, kiek nuvilia garso takelis. Pamenu, kai pamačiau pirmąjį šio filmo anonsą, jame buvo labai taikliai panaudoti daina, kurią šiame filme išgirdau tik skambant titrams. Tai kiek nuvylė, nes filmo anonsas sudarė žymiai geresnį įspūdį.
Jei esate pavargę nuo popsiškos ir jau kiek pabodusios klasikinės animacijos, tai šis filmas taps šviežia atgaiva jūsų akims! Jei norite savo vaikams parodyti filmą, kuris suteiks jų gyvenimui kažką naujo ir įpūs šeimyninės dvasios kibirkštėlę, tuomet labai rekomenduoju aplankyti šią nuostabią ir labai originalią animuotą pasaką „Dėžinukai“.

Treileris:

Thursday, September 18, 2014

In The Air Is Christopher Gray (2013)

Christopher Gray has been in love with Stacey for quite some time, and no amount of lemonade can cool his desire. Meanwhile, Barry Flint has just bought his son a five-foot python from the pet store.

In The Air Is Christopher Gray (2013) from Felix Massie on Vimeo.

Wednesday, September 17, 2014

The Magic of Special Effects (1984)

A 1984 documentary on special effects for "Indiana Jones and the Temple of Doom", "Explorers", "Return of the Jedi", and "2010". The section in particular on how they did the 150 ships battle scene in Jedi shows just how much manual work went into the shot (it took months).


HELF

Extremely short story in a gas station.

HELF from simon landrein on Vimeo.

Tuesday, September 9, 2014

Shaun the Sheep the Movie – Second Teaser Trailer

From Aardman, the creators of Wallace & Gromit and Chicken Run, SHAUN THE SHEEP THE MOVIE is coming to cinemas worldwide from Spring 2015! Watch the new teaser trailer to see Shaun and The Flock on their hilarious adventure in the Big City!

Friday, September 5, 2014

It's Payback Time

Their world is in the grip of a lethal outbreak. A mysterious blue substance is leading to catastrophic destruction. Who is behind it all?

It's Payback Time from Nexus on Vimeo.

Thursday, August 21, 2014

Horde

Labai aukštos techninės kokybės animacinis filmas!

Horde from BRUTUS collective on Vimeo.

Sunday, August 17, 2014

“Galaktikos sergėtojai” ("Guardians of the Galaxy") recenzija



10/10

“Disney” studija prieš kelis metus nusipirko vieną žinomiausią komiksų frančizę - “Marvel” studiją, kuriai priklauso tokie hitai kaip: “Žmogus voras”, “Toras”, “Kapitonas Amerika”, “Halkas” ir dar daug kitų superherojų, kurie šiuo metu ypač populiarūs didžiuosiuose kino ekranuose. Daugelis labai sielojosi, jog nuo šiol teks žiūrėti kaip Peliukas Mikis kovoja su Žmogumi voru petis petin prieš Snieguolę su septyniais nykštukais. Nieko keisto, nes tai kas nauja, visad kažkiek gasdina, ypač kai susijungia kiek skirtingos įmonės. Bet nuo to laiko kai į “Disney” rankas pateko “Marvel”, nuogastavimai pamažu dingsta ir matome, jog kuo toliau, tuo šis reikalas virsta į kokybiškesnes komiksų adaptacijas - pramogas. Naujausias studijos darbas “Galaktikos sergėtojai” yra būtent tai, ko jau seniai trūko komiksinio kino salėse – originalaus filmo apie superherojus.



Piteris Kvilis (akt. Chris'as Patt'as) kosmoso platybėse užaugęs neklaužada, kuris tiesiog leidžia laiką įsiveldamas į visokio plauko nuotykius. Taip jau nutinka, kad būtent jam į rankas patenka paslaptingoji super galią turinti sfera, kuri, pakliuvusi į netinkamas rankas, gali sunaikinti visą galaktiką. Žinia, jog jis turi didelės reikšmės daiktą pasklinda po visus tamsiausius kosmoso kampelius, tad neilgai trukus, Piteris tampa pačiu ieškomiausiu žmogumi galaktikoje, už kurio galvą paskirtas nemenkas užmokestis. Nevisai palankiai susiklosčius įvykiams ir Piteriui pakliuvus į kalėjimą, prie jo prisijungia medis Grūtas (akt. Vin'as Diesel'is), žavi žalioji moteris Gamora (akt. Zoe Saldana), kalbantis meškėnas Roketas (akt. Bradley Cooper'is) ir kietas kaip uola, bet velniškai kvailas žmogus (ateivis) Draksas (akt. Dave Boutista). Visi jie laikomi nusikaltėliais, tačiau šį kartą būtent jiems lemta išgelbėti galaktiką ir mūsų brangiąją Žemę nuo sunaikinimo.



Prie “Galaktikos sergėtojų” vairo stojo beveik niekam nežinomas režisierius Džeims'as Gun'as (James Gunn), kuris iki šiol kūrė niekuo neišsiskiriančius B klasės filmus: “Super” (2010), kuris taip pat buvo apie superherojų, “Kietašikniai” (“Movie 43”, 2013), parašė scenarijų nuviliančiam “Skubis Dū” (“Scooby-Doo”, 2002). Žiūrint į ankstesnę Gun'o karjerą galime pasakyti, kad “Marvel” studija tikrai mato potencialą ir moka pasirinkti tinkamiausius kaditatus į režisieriaus kėdę, kurie, net ir būdami labai skirtingi, sukuria tokio stiliaus filmus, kurie būdingi tik “Marvel” studijai. Šie laurai turėtų būti dedikuojami “Marvel” studijos prezidentui Kevin'ui Feige'i (Kevin Feige), kuris prie visų filmų vairo stoja užimdamas prodiuserio vietą.



“Galaktikos sergėtojai” yra kažkas panašaus į prieš kelis metus pasirodžiusius “Keršytojus” (“Avengers”, 2012), tačiau ten prieš blogį stojo garsiausi komiksų herojai, o čia, negirdėti antiherojai, kurie, iš pirmo žvilgsnio, nepasižymi jokiomis super savybėmis.
Iš penkių pagrindinių herojų net du sukurti pasitelkus specialiuosius efektus ir animaciją. Kalba eina apie medį Grūtą, kuriam balsą paskolino Vin'as Diesel'is. Viename interviu jis yra sakęs, jog pagrindinę savo frazę “Aš esu Grūtas” (“I'am Groot”) jis įgarsino daugiau nei 1000 kartų! Antrasis kompiuterinis personažas – meškėnas Roketas, kuriam balsą paskolino Bradley Cooper'is. Prisipažinsiu, jog šis personažas yra vienas mylimiausių, nes tokio meškėno dar neteko matyti. Tobulas charakteris su nuostabiu įgarsinimu! Likę trys aktoriai vaidina kaip ir priklauso normaliam kinui, bet tik vienas iš jų Chis'as Pratat'as yra natūralus. Ką turiu galvoje? Taip jau nutiko, jog Zoe Soldana nuspalvinta žaliai, o Draksas pilkai. Zoe'jai tai nėra pirmas kartas kai ji nuspalvinama, prisiminkime “Įsikūnijimą” ("Avatar", 2009), kur ji įkūnijo mėlyną personažą. Asmeniškai manau, jog visi su savo vaidmenimis susidorojo labai gerai, personažai pilnai atskleisti ir nėra vienodi. Blogiukų šiame filme taip pat yra, bet jų tiek daug ir jie tokie įvairūs, kad užteks pasakyti, jog jie ne ką pilkesni nei pagrindiniai personažai. 



Visi “Marvel” studijos filmai yra sujungti į vieną bendrą istoriją, tad nieko nuostabaus, jog “Galaktikos sergėtojuose” pasirodo ir pats blogiausias iš blogiausių antiherojų - Tanosas, kuris savo piktais kėslais svaidosi ir “Keršytojų” dalyse.
Labai verta paminėti ir tai, jog filmo garso takelis – aukščiausio lygio. Surinkti geriausi (aišku čia jau skonio reikalas) 8 dešimtmečio gabalai. Neįtikėtina tai, jog filme panaudotas "Awesome Mix Vol. 1” albumas šiuo metu perkamiausias pasaulyje ir puikuojasi garbingoje pirmoje vietoje!
Taip pat verta paminėti, jog filmo meno direktorius nusipelnė išskirtinės padėkos, nes dekoracijos, efektai ir kostiumai atrodo geriau nei legendiniuose “Žvaigždžių karų” filmuose!


Smagu žinoti, jog sulauksime antrosios ir trečiosios “Galaktikos sergėtojų” dalių. Antroji turėtų pasirodyti 2017 metais. Labai rekomenduoju nueiti į šį filmą, ypač jei esate fantastikos ar komiksų mėgėjai. Kaip žinia, tokie filmai pasitaiko labai retai. Belieka sulaukti, kada vėl pasirodys toks šviežias ir visapusiškai įdomus filmas, kurio metu, sėdėdamas kino salėje, gali pasijausti kažko naujo dalimi, kaip kad pirmą kartą žiūrėtum “Žvaigždžių karus”.

Friday, July 25, 2014

The Adobe Illustrator Story

The Adobe Illustrator Story from Terry Hemphill on Vimeo.

When Adobe Illustrator first shipped in 1987, it was the first software application for a young company that had, until then, focused solely on Adobe PostScript. The new product not only altered Adobe’s course, it changed drawing and graphic design forever.
Watch the Illustrator story unfold, from its beginning as Adobe’s first software product, to its role in the digital publishing revolution, to becoming an essential tool for designers worldwide. Interviews include cofounder John Warnock, his wife Marva, artists and designers Ron Chan, Bert Monroy, Dylan Roscover and Jessica Hische.

Tuesday, July 22, 2014

Make it Sound FAT

Make it Sound FAT - Short Movie from Make It Sound FAT on Vimeo.

Graduation Movie from Bellecour ESIA 3D.
By :
Romwald BOGUN : captain-pickle.tumblr.com/
Sébastien BARON : brnwrkshp.tumblr.com/
Romain TINTURIER : vimeo.com/user17199717
Aurélien COVA : aureliencova.wix.com/portfolio
Jorris MINJOLLET : vimeo.com/jorrisminjollet
Pauline LELARGE : lelargepauline.wix.com/portfolio/
Quentin LEBASTARD : vimeo.com/101007719


The Story of a Story

Thursday, July 17, 2014

Brownie Awards

Pasitaiko kartais tokios reklamos, kurias galima žiūrėti ir žiūrėti! Šios turi superinį dizainą ir charakterių animacijas.

Brownie Awards - Episode 01 from Emmanuelle & Julien on Vimeo.

Brownie Awards - Episode 02 from Emmanuelle & Julien on Vimeo.

Brownies Awards - Episode 03 from Emmanuelle & Julien on Vimeo.

Brownie Awards Teaser from Emmanuelle & Julien on Vimeo.


Tuesday, July 15, 2014

Big Hero 6 Official Trailer #1



From Walt Disney Animation Studios comes "Big Hero 6," an action comedy adventure about brilliant robotics prodigy Hiro Hamada, who finds himself in the grips of a criminal plot that threatens to destroy the fast-paced, high-tech city of San Fransokyo. With the help of his closest companion—a robot named Baymax—Hiro joins forces with a reluctant team of first-time crime fighters on a mission to save their city. Inspired by the Marvel comics of the same name, and featuring comic-book style action and all the heart and humor audiences expect from Walt Disney Animation Studios, the CG-animated "Big Hero 6" hits theaters in 3D on November 7, 2014.

Monday, June 30, 2014

Glen Keane - The Duet

Short film "The Duet" directed by Glen Keane for Google

Monday, June 16, 2014

Amnesty International - Pens

Amnesty International - Pens from Troublemakers.tv on Vimeo.

Amnesty International in collaboration with its agency TBWA Paris are back. Directed by Onur Senturk and co-produced by Troublemakers.tv and the studio One More, Pens is a full CG film shot in motion capture (Mocaplab) that epitomises the potential of each signature in the defence of human rights. Highlighting that the voice of a single person can bring about the birth of a social movement, the film concludes with the words “your signature is more powerful than you think” and features the song Iron Sky by Paolo Nutini. Through powerful imagery, Amnesty International has encapsulated the essence of its primary objective – inspiring communities to defend their fundamental human rights.

Friday, June 13, 2014

Moments That Changed The Movies: Jurassic Park

A look back at Jurassic Part, the groundbreaking decision to creat digital dinosaurs, ant the impact it had on the future of movies.

Von Pariahs - Skywalking (Official)

Wednesday, June 11, 2014

Annecy 2014 Partners' trailer

Trailer of the Annecy International Animation Film Festival.

Tuesday, June 10, 2014

Nike Football: The Last Game ft. Ronaldo, Neymar Jr., Rooney, Zlatan, Iniesta & more

'The Last Game' is a story about risky football versus safe football.
The scientist and the clones want to prove that riskless football is more effective.





Ronaldo Fenomeno and the original players disagree, and they are willing to risk everything to prove the scientist wrong.
There is only one way to know who is right: the Last Game.

Featuring (animated): Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Neymar Júnior, Zlatan Ibrahimović, Andrés Iniesta, David Luiz, Franck Ribéry, Tim Howard and Ronaldo Fenomeno.