Ką gi pasižiūrėkime ko galime laukti iš animacijos kitais metais. Bus daug gerų, keli tęsiniai ir daug blogų filmų. Kaip visad :) Beje, apžvelgsiu tik didžiąsias premjeras, kurios numatomos iš už Atlanto.
Gerai, pradedu vardinti ir rodyti ką turiu.
"Pixar'ai" kitais metais išleis du filmus. Vieną gerą - "Monsters University" ir vieną blogą - "Planes".
Tikrai pasisekęs ir tik per plauką negavęs Oskaro, "Monsters Inc" filmas sugrįžta su tęsiniu apie šaunių herojų Maiko ir Salio priešistorę ir jų vargus monstrų universitete. Filmas vadinsis "Monsters University". Iš nuolat pateikiamos medžiagos matyti, jog filmas bent jau iš techninės pusės tikrai bus wow!
Po to kai kritikai ir žiūrovai (vyresni) visiškai sukritikavo "Cars" ("Ratai") serijos filmus, Pixar studija vėl ryžtasi paleisti animacinį filmą apie kalbančią techniką. Šį kartą ne mašinėlės, o lėktuvai. Pradžioje šis filmas turėjo keliauti tiesiai į DVD rinką, bet visai neseniai buvo nuspręsta paleisti ir į kino teatrų ekranus.. Gal tikrai kažką labai genialaus sugalvojo.
"Dreamworks" studija ruošia irgi kelis filmus - "The Croods", "Turbo" ir "Mr. Peabody & Sherman". Du originalūs ir vienas animacinio serialo perdirbinys.
Daugiausiai vilčių dedu į tikrai šviežią animacinį filmą, kuris nėra jau buvusio filmo tęsinys ar jau girdėtos istorijos perpasakojimas. Tai animacinis filmas visai šeimai "The Croods". Kažkiek panašus į Ledynmečio sagą, bet kartu ir išsiskiriantis išties nuostabiu dailininko darbu.
Mažiau žinoma, bet irgi intriguojantis animacinis filmas "Turbo" apie sraigę svajojančią nugalėti didelėse ir tikrai greitose lenktynėse. Sraigė ir lenktynės - tikrai kontrastas nemažas. Po kol kas išleistas tik treileris su labai geru garso takeliu ir nuostabiai tinkančiu Ryan'o Reynolds'o balsu. Lauksim daugiau medžiagos.
Trečiasis filmas "Mr. Peabody & Sherman". Apie jį žinau nedaug. Bet tai bus animacinio serialo, tuo pačiu pavadinimu, didžioji ekranizacija. Po kol kas daug vilčių nededu, nes beveik nieko apie jį nežinau :)
"Bluesky" studija kurianti labai pasisekusią Ledynmečio tęsinių seriją, kitais metais pristatys vieną, bet labai nuostabiai atrodantį animacinį filmą "Epic". Tai animacinis filmas pastatytas pagal William'o Joyce'o knygą. Rašytojas, kuis 2011m gavo oskarą už savo trumpo metražo animacinį filmą "The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore", taip pat pagal jo knygas pastatytas animacinis filmas "Rise of the Guardians", pagal jo piešinius "Meet the Robinsons" ir dar begale A lygio pilno metražo animacinių filmų!
"Universal" pristatys daugumos labai laukiamą "Despicable me 2". Iš pirmojo treilerio labai mažai žinoma, bet rodos, jog geltoniesiems minionams teks susidurti su ne šios žemės atstovais. Holivude juokaujama, kad geltonieji Minionai gali parduoti viską, tad nenuostabu, jog treileryje parodomi tik jie.
"Sony pictures animation" taip pat sugrįš su pasisekusio filmo "Cloudy with a chance of meatballs" tęsiniu "Cloudy 2: Revenge of the Leftovers". Ar tai bus geras filmas? Neįsivaizduoju, nes dar nėra nei treilerio, nei kažko apčiuopiamo..... Laukiam.
Viena didžiausių studijų "Disney", kitų metų gale ruošia animacinio filmo "Frozen" premjerą. Apie patį filmą daug nežinoma, bet yra kadras iš filmo. Pastaruoju metu ši nemaža studija pristato animacinius filmus tik metų gale. Pastarasis jų darbas"Wreck-It Ralph".
Dar bus "Summertime Entertainment" animacinis filmas "Dorothy of Oz", kuriam nepranašauju labai didelės sėkmės, nes jau iš treilerio matyti filmo kokybė. Aišku gali dar nustebinti! :)
"Weinstein" kompanija pristatys animacinį filmą "Escape From Planet Earth", kuris neatrodo per daug originalus, bet padarytas išties kokybiškai. Daug kartų atidėtas, bet kitais metais jau tikrai bus išleistas.
Tai va tokie bus ateinantys metai su nemažai animacinių filmų. Laukiu su didžiausiu nekantrumu! :)
The little girl, Lora, arrives at a secluded monastery with her only friend, Dog. Dogs are forbidden inside the monastery, so while Lora gets uniformed, as prescribed by the rules of the monastery, the head nun puts down Dog. The strict rules of the monastery does not allow Lora to mourn the loss of her lost friend, so she decides to turn into a dog herself and confront all the rules that have been upheld for generations.
Trumpo (na jau ne tokio trumo, nes 25min) animacinis filmas " Hund i Himlen". Tikraiu vertas kiekvieno žiūrovo dėmesio!
From the makers of Madagascar and Kung Fu Panda, TURBO is a high-velocity 3D comedy about an underdog snail who kicks into overdrive when he miraculously attains the power of super-speed. But after making fast friends with a crew of streetwise, tricked-out es-car-goes, Turbo learns that no one succeeds on their own. So he puts his heart and shell on the line to help his pals achieve their dreams, before Turbo-charging his own impossible dream: winning the Indy 500.
Štai ir pasirodė studijos Dreamworks animacinio filmo "Turbo" treileris!!!!
Dog'Y'Dog Christmas short film includes the Leningrad Cowboys version from Christmas in Hollis. The music is from the upcoming album of the world-known rock band Leningrad Cowboys http://www.leningradcowboys.fi . Album to be released for Christmas 2013.
Visai kokybiškai sukurtas animacinis filmas "DOG'Y'DOG CHRISTMAS".
Blind lives by 10 Core Values that embody the culture and spirit of their company. They are more than just mottos, or rules, or bullet points – they’re beliefs. If you’ve ever walked through their front door then you’ll know what I mean.
Prabėgus nepilnam dešimtmečiui nuo garsiosios „Žiedų valdovo“ epopėjos pabaigos,
kuri sulaukė stulbinančios sėkmės tiek didžiuosiuose ekranuose, tiek festivaliuose, tiek žiūrovų ir kritikų širdyse, pasirodo visų lauktas filmas „Hobitas“. Jis yra prieš tai buvusios epopėjos priešistorė, kuri papasakoja viską kas nutiko iki to vakaro kai Bilbas atidavė žiedą Frodui. Prie filmo ir vėl sugrįžta genialusis režisierius Piteris Džeksonas (Peter Jackson) bei nemaža aktorių komanda: Keit Blančet (akt. Cate Branchett), Ianas Makelenas (akt. Ian McKellen), Hugo Viningas (akt. Hugo Weaving), o Andy Serkis‘as ir vėl įkūnija ekrano pažibą - Golumą.
Veiksmas mus sugrąžina 60 metų atgal nuo tos vietos kur prasidėjo „Žiedų valdovo“ trilogija. Netikėtai į Bilbo Beginso (akt. Martin Freeman) namus užklysta pilkasis burtininkas Gendalfas (akt. Ian McKellen). Draugiškai pasišnekėję apie „labą rytą“ jie iššiskiria iki vakaro. Tik vakare pilkasis burtininkas pas Bilbą atvyksta ne vienas, o su begale nykštukų, kurie mėgsta pavalgyti ir padainuoti, taip sujaukdami ramų hobito vakarą. Kaip ir galima numanyti, nykštukai ir aukštaūgis burtininkas susirinkę ne be reikalo – su pasiūlymu Bilbui leistis į nelauktą kelionę, kuri ir tampa viso šio filmo akcentu. Kelionė veda per kalnus, lygumas, mums jau pažįstamą Rivendeilą, gilius požemius ir įvelia į susitikimus su piktaisiais vargais, goblinais ir visokio plauko niekšais, kurių kiekvienas tik ir taikosi bent vieną iš jų nugalabyti ar suvalgygti. Nuo tos akimirkos filmas pradeda įsibegėti ir įpusėti.
Filmo akcentinė scena yra Bilbo ir jau legendiniu tapusio Golumo susitikimas ir garsiojo žiedo perėmimas. Sakyčiau filmas galėjo ir suktis visą laiką ties šita vieta, nes ji buvo įdomiausia jau vien tuo, jog per trumpą laiką paprastomis priemonėmis buvo atskleistos abiejų charakterių emocijos, kurios jaudino ir neleido atitraukti akių nuo didžiojo ekrano.
Prisipažinsiu, jog esu tikrai labai didelis tiek "Žiedų valdovo", tiek ir Piterio Džeksono (rež. Peter Jackson) fanas. Sąžiningai peržiūrėjau daugybę kartų visas dalis (gal net per daug kartų), perskaičiau visas su šia istorija susijusias knygas, įskaitant ir Hobitą. Bet kad ir kaip stengčiausi įžvelgti daugiau teigiamų dalykų nei neigiamų – niekaip neišeina. Visų pirmą „Hobito“ knyga yra tikrai plona, o iš jos siekiama padaryti net tris filmus, todėl labai jaučiasi, jog filmas gerokai patemptas. Kai kurie herojai, kaip Geladierė (akt. Cate Branchett), elfų lyderis Elrondas (akt. Hugo Weaving), Frodas (akt. Elijah Wood) atrodytų pasirodo tik tam, jog sukeltų prisiminimus.
Antra problema, jog filme labai daug nykštukų ir visus juos pažinti ar emociškai susibendrauti ekrane, yra tiesiog neįmanoma, nes per visą tą laika jie tik bėga bėga ir bėga..
Naujasis formatas. Gal tiesiog mūsų akis nėra įpratusi matyti tokio ryškaus vaizdo, kuris dažniausiai pasitaiko tik kompiuteriniuose žaidimuose. Realiame gyvenime, kai kamera juda, mes įpratę matyti susiliejančias formas. Aš ir pats, būdamas animatoriumi, savo suanimuotoms animacijoms specialiai uždedu tą taip vadinamą „Motion Bloor‘ą“ (liet. Išsiliejęs judesys). Visas šis efektas, tiksliau jo nebuvimas, vaizdą paverčia netikru ir viskas kažkiek atrodo pagreitintai.
Kas tas naujasis formatas? Tai kamera gebanti filmuoti, o projektorius kino teatre rodyti, dvigubai didesnį kadrų skaičių nei mes įpratę žiūrėti filmus jau 80 metų. Paprastai kinas filmuojamas 24 kadrų per sekundę greičiu. Naujasis formatas viską užfiksuoja 48 kadrų greičiu. To pasekoje, greiti veiksmai užfiksuojami ypač detaliai ir nepaprastai ryškiai. Manau šiai technologijai prigyti dar reikia laiko.
Filmo efektai, visas meninis apipavidalinimas, kostiumai, grimas yra labai aukšto lygio. Kad ir kokia trumpa scena, bet ji nudailinta su visomis smulkmenomis. Ateinančiais metais Oskarų dalybų metu pranašauju filmui sėkmę daugumoje kategorijų susijusių su vaizdu: grimas, meninis apipavidalinimas, scenografija, kostiumai. Tik specialieji efektai, kad ir kaip būtų keista, bet yra vietų kur jaučiasi, jog tai specialieji efektai.
Deja, bet pasižiūrėjus naująjį sugrįžimą į Viduržemį yra gaila, jog per tokį ilgą laiką (2h 48min) papasakojama tiek daug nereikalingų detalių, kurie neatskleidžia pagrindinės „Hobito“ knygos dvasios.
Belieka laukti tik kitų metų, kai „Hobitas“ sugrįš tęsti savosios kelionės ir kurioje bus daugiau dėmesio skiriama ne tik veiksmui, bet ir charakterių atskleidimui. Su didžiausiu nekantrumu laukiu sekančios dalies.
Animation directors Mark Andrews, Peter Ramsey, Chris Butler, Rich Moore and Genndy Tartakovsky talk with Los Angeles Times reporter Rebecca Keegan about the challenges of making feature animated movies and the future of animation.
Vienoje vietoje šių metų didžiausių animacinių filmų "Rise of the Guardians" ("Legendos susivienija"), "Brave" ("Karališka drąsa"), "Hotel Transylvania" ("Monstrų viešbutis"), "Paranorman" ("Paranormanas") bei Wreck It Ralph" ("Ralfas griovėjas") režisieriai kalba apie animaciją! Verta pamatyti tiems kas domisi animacija.
Ką gi, ateina didžiausia metų šventė ir šiam metui labai tinkamas Dreamworks studijos filmas “Legendos susivienija“. Mano nuomone, jį galima vadinti metų animaciniu filmu, nes jis yra geras net keliais aspektais: istorija, režisūra, animacija, charakteriais, dailininko darbu. Visa tai – aukščiausio lygio. Beje, filmas apjungia ne vieną šventę, tad „Legendos susivienija“ garantuotai bus populiarus ne vien per Kalėdas, bet ir per Velykas, nes filmo pagrindiniai herojai yra: Kalėdų Senis, Dantukų fėja, Velykų Zuikis, Smėlio žmogus ir kitoje barikadų pusėje atsidūręs – Baubas.
Taip jau sutvertas pasaulis, jog mažuosius saugo ir juos prižiūri ištikimieji sergėtojai, kurie, kol vaikai jais tiki, rūpinasi Kalėdomis, Velykomis, sukuria šaltį, pasirūpina iškritusiais dantukais, sukuria gražius sapnus ar įvaro siaubą. Viskas taip gerai ir klostytųsi, jei ne piktojo Baubo įsikišimas ir idiliško gyvenimo sujaukimas. Tada likimas nusprendžia, jog be Džeko Frosto (šalčio ir speigo herojus), ši istorija gerai nepasibaigs. Vienintelė bėda ta, kad Džekui rūpi tik jis pats, todėl jis stengiasi nesivelti į „legendų“ būrio reikalus. Filme yra akcentuojamas Džeko charakteris, todėl jis neišvengiamai įsivelia į visą šią istoriją stodamas kovoti greta Kalėdų senelio ir kitų „legendų“ prieš piktąjį Baubą. Kova bus nelengva.
Mane stebina ir tuo pačiu džiugina didžiulis Dreamworks animacijos studijos šuolis į priekį. „Legendos susivienyja“ („Rise of the Guardians“) yra viena iš tų retų juostų, kuri turėtų labai teigiamai nuteikti visą šeimą. Vaikams – pasakų herojai, tėveliams – nuotykis iš gilių vaikystės prisiminimų. Kitais metais vykstančiose Oskarų dalybose tai stipriausias lyderis.
Tiems, kas nežino, pasakysiu, kad būtent Dreamworks studijos dėka Oskarų ceremonijoje atsirado geriausio pilno metražo animacinio filmo kategorija. Tam įtakos turėjo legendinis ir visiems puikiai žinomas „Šrekas“. Praėjus jau dešimtmečiui nuo triumfo, ši studija yra vėl arti tikslo. Pridursiu, jog praeitais metais net dvi šios studijos animacinės juostos buvo nominuotos garbingam Oskarui: „Batuotas katinas Pūkis“ („Puss in Boots“) ir „Kung fu Panda 2“ („Kung Fu Panda 2“).
Dar priminsiu, jog iki „Šreko“ išsikovoto geriausio animacinio filmo kategorijos Oskarų apdovanojimuose, anksčiau tebuvo dokumentinio ir vaidybinio filmo kategorijos, o animacijai skiriama tik trumpo metražo kategorija.
Aišku, animaciniai filmai irgi galėjo tapti metų geriausiu filmu, bet jiems tekdavo rungtis su tikrai stipriais vaidybiniais kinais.
Daugelis pastebės, jog „Legendos susivienija“ yra kuo tikriausia animaciškoji fantastinių „Keršytojų“ („The Avengers“) versija. Šie metai ir kine ir animacijoje pažėrė išties labai daug herojų, kurie turi galias ir nepaklūsta žemės dėsniams. Ar tai blogai? Nemanau, nes fantastinis animacinis kinas nukelia būtent į tokias vietas, kur norėtųsi pabūvoti kiekvienam. Tad visad smagu pamatyti tai, kas atrodo neįmanoma, netikra ar tiesiog neegzistuoja.
Nors filmo režisierius Piteris Ramsis (Peter Ramsey) yra naujokas pilno metražo kine, turiu omenyje sėdintis režisieriaus vietoje, bet su užduotimi susidorojo kaip tikras profesionalas. Ne tik geras vaizdas, bet ir puikiai papasakota istorija tikrai pranoko mano lūkesčius. Jūs tikrai dar nebūsite matę tokio Kalėdų senelio, kuris lyg niekur nieko nešiojasi kalavijus, ar tokio didelio zuikio, kuris veikiau panašus į didelę kengūra. Charakteriai parinkti tobulai. Visi skirtingi, bet kovoja už teigiamus dalykus. Blogietis baubas tamsus, beveik nespalvotas, kartais jo sukurtas siaubas gali sukelti nemalonių pojūčių ir didesniam žiūrovui.
Filmo scenarijaus autorius Viliamas Džoisas (William Joyce) praeitais metais atsiėmė Oskarą už trumpo metražo animacinį filmą „The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore“. Šiais metais prisidėjo prie šio, dar didesnio filmo, sukūrimo. Beje, tiek trumpo metražo filmas, tiek ir šis – yra pastatyti pagal to paties Viliamo Džoiso knygas. Pasakysiu, jog pagal šio talentingo scenaristo ir knygų autoriaus knygą „The Leaf Men“, ateinančiais metais Ledynmečio kūrėjai, studija „Blue sky“, pristatys animacinį pilno metražo filmą „Epic“, kur numatoma išties didinga istorija. Viliamas Džoisas yra labai talentingas ir turintis nuostabią vaizduotę žmogus, daugelį metų dirbantis animacijos industrijoje, tad puikiai žino kaip užkariauti žmonių dėmesį nepaprastomis istorijomis, kurios įtraukia ir pasilieka ilgam.
Žiūrėjau kartą ir tikrai pasižiūrėsiu dar kartelį, nes nuotykis įtraukiantis ir vertas kiekvieno dėmesio! Ypač tada, kai į duris beldžiasi gražiausios metų šventės.
THE CROODS is a prehistoric comedy adventure that follows the world's first family as they embark on a journey of a lifetime when the cave that has always shielded them from danger is destroyed. Traveling across a spectacular landscape, the Croods discover an incredible new world filled with fantastic creatures - and their outlook is changed forever.
US Release: March 22, 2013
Na labai teigiamai ir daug žadančiai atrodo naujasis Dreamworks studijos animacinis filmas "THE CROODS".
They say, people who are addicted to smoking have a monkey on their back. Isn't that cute?
Created by Mike P. Nelson at MAKE, with 2D animation by such animators as Andrew Chesworth, who was recently hired by Disney.
Timas Burtonas į didžiuosius kino ekranus sugrįžta tikriausiai su pačiu asmeniškiausiu animaciniu filmu „Frankenvynis“! Baisiausi kino filmų pagrindiniai herojai sugrįžta, o ypač Frankenšteino pakaitalas, kad išgąsdintų, pralinksmintų bei kažką svarbaus papasakotų žiūrovui. Šis filmas būtent toks ir yra – šiurpus, linksmas ir pamokantis.
Animacija visad buvo Burtono stichija ir jis ją valdo visais frontais: stiliaus, režisūros, scenarijaus ir žinoma kruopščios animacijos. Šio režisieriaus filmai pradžioje „užkabina“ unikaliu gotiškuoju stiliumi, kurio istorijos dažniausiai persipina su siaubo kupina įtampa.
Timas Burtonas širdyje yra animatorius, todėl animacinius filmus jis kuria gal ir rečiau, bet kai jau sukuria – tai žiūrovai to nepamiršta. Labiausiai jis mėgsta Stop-motion (sustabdyto kadro animaciją), o šis filmas būtent toks ir yra. Lėtai kuriamas, bet išliekantis ilgam.
Daug metų atgal (dar tada kai Timas Burtonas buvo 8 metų) gyvena vaikis Viktoro vardu. Jaunas, talentingas, bet nuo visų atsiskyręs. Kūrybiškas, tad kartais prisėda kurti kiną. Bet taip jau nutiko, jog netikėto atsitiktinumo dėka po automobilio ratais pakliūna ir žūva mylimas Viktoro šunelis Sparkis. Daug draugų neturintis Viktoras puola visomis įmanomomis priemonėmis galvoti kaip susigražinti savo mylimą draugą. Pasitelkęs į pagalbą mokslą ir gamtą, ryžtasi prikelti šunį. Šuo atsikelia, draugystė vėl atgimsta, bet netikėtai apie šį prikėlimą sužino ir ne tokie geri draugai. Prasideda chaosas ir nuotykis pasiekia epogėjų.
Filmas nėra iš tų, kuriuos rekomenduočiau žiūrėti mažiems vaikams. Yra nemažai šiurpių vietų, kurios atrodo kiek keistai ir labai neįprastai, kaip „Walt Disney“ studijos animacijos filmuose, kurie dažniausiai būna skirti visai šeimai ir nesukelia nepatogaus jausmo žiūrint.
Dar 1984aisiais to paties režisieriaus padarytas trumpo metražo filmas tokiu pat pavadinimu „Frankenweenis“, sukurtas toje pačioje animacijos studijoje „Walt Disney“, žiūrovų ir studijos bosų buvo sutiktas nekaip, todėl „Disney“ studija nutraukė filmo rodymą, o patį režisierių atleido iš užimamų pareigų ir išmetė iš studijos. Kaip bebūtų keista, bet „Disney“ studija surizikavo dar kartą, ir po daugelio metų atgaivino ir istoriją, ir režisierių pakvietė padirbėti prie to paties filmo. Tik pilno metražo versijos. Pasikeitė karta, o ir kinas tapo kitokiu, tad kas anksčiau buvo nesuprantama, šiais laikais visai priimtina.
Reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, jog visas filmas yra nespalvotas, kas šiais laikais labai keistai atrodo, bet „Frankenvyniui“ tai labai tinka. Po kokių 15 žiūrėjimo minučių net nebepastebi, jog tai nespalvota kino juosta. Kaip šiais laikais madinga, filmas pateikiamas dar ir populiariuoju 3D formatu, kas suteikia išties įdomų ir autentišką pojūtį. Veikiausiai dėl to, jog jis nespalvotas ir spalvos neblaško dėmesio, todėl galima susikoncentruoti tik į pačią filmo esmę. Visus niuansus užgožia tikrai gera istorija. O jei dar pridėsime, jog Burtono filmai išsiskiria savitu stiliumi, tai šis filmas tikra Burtono vizitinė kortelė jo jau netrumpoje kino karjeroje. Šiemet tai jo antrasis filmas.
Verta pastebėti, jog šiais metais dauguma kuriamų animacijų yra apie frankenšteinus, numirėlius ir visokio plaukio baisuoklius: „Monstrų viešbutis“ („Hotel Transylvania“), „Paranormanas“ („ParaNorman“) ir šis „Frankenvynis“ („Frankenweenie“). O jei dar giliau pasikapstytume, tai pastebėtume keistą dėsningumą, jog dauguma stop-motion (sustabdyto kadro) animacinių filmų yra apie negyvėlius: „Korolaina ir slaptas pasaulis“ („Coraline“(2009), „Numirusi nuotaka“ (Corpse Bride (2005), „Paranormanas“ („ParaNorman“), „Frankevynis“ („Frankenweenie“) ar „Košmaras prieš Kalėdas“ („The Nightmare Before Christmas“(1993). Trys iš jų yra paties T. Burtono filmai, kiti du - LAIKA studijos, taip pat besispecializuojančios Stop-motion animacijoje.
Kadangi daug žinau apie patį T. Burtoną ir jo visą gyvenimą, tai galėčiau pasakyti, jog filmas atspindi jo asmeninį gyvenimą. Ne kartą jis (T. Burtonas) yra minėjęs, jog vaikystėje neturėjo daug draugų, savo dienas leisdavo tamsioje palėpėje, kur kurdavo atsiskyręs nuo viso pasaulio, taip pat, būdamas aštuonerių, neteko savo mylimo šuns. Visa tai panašu į pagrindinio filmo herojaus gyvenimą. Tai nuotykiai ne tik didžiajame ekrane, bet ir nuotykiai realiuose režisieriaus išgyvenimuose.
Metams einant į pabaigą, kino industrijoje imama šnabždėtis kas galėtų gauti garbingąją Oskaro statulėlę kitais metais vykstančiuose apdovanojimuose. Manau, jog tai vienas iš pretendentų! Kodėl? Nes tai nėra dar vienas tęsinys, o filmas su originalia ir įdomia istorija.
Filmą vertinu teigiamai todėl, kad tai išties kitokia daug kartų girdėtos istorijos animacija su visai kitokiu pateikimu ir nuostabia Burtoniška dvasia. Beje, tėvų vietoje, labai mažų vaikų nesivesčiau žiūrėti šio kino, bet vyresniųjų auditorijos šis filmas tikrai nepaliks abejingais. Burtonas sugrįžo!